Elektroniczne papierosy

Moda na e-papierosy pojawiła się kilka lat temu i okazała się być prawdziwą rewolucją na rynku wyrobów tytoniowych oraz w życiu wielu nałogowych palaczy. Trend ten opanował w krótkim czasie cały świat, a liczba sprzedawanych elektronicznych papierosów rosła w błyskawicznym tempie i nadalSprzedaż usg jest na bardzo wysokim poziomie. Z czego wynika tak ogromna popularność tego wynalazku? Elektroniczne papierosy reklamowane są jako zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych papierosów. Ma to być mniej szkodliwa wersja papierosa, bez uszczerbku na walorach smakowych, technice palenia itp. To bardzo ważne dla nałogowych palaczy, którzy mają swoje przyzwyczajenia – lubią smak nikotyny, towarzyszy im nawyk zaciągania się papierosem.
E-papieros jest stworzony dla takich ludzi. Mechanizm tego rodzaju papierosów opiera się na wytwarzaniu pary wodnej – nie zachodzi tam proces spalania. Więc chociaż nikotyna jest obecna w płynie wypełniającym zbiornik elektronicznego papierosa, to jednak brak procesu spalania sprawia, że nie są wytwarzane substancje smoliste, a to właśnie one są najbardziej szkodliwym składnikiem dymu tytoniowego i to one odpowiadają m. in. za powstawanie nowotworów płuc.

Z tego też powodu e-palenie, w przeciwieństwie do palenia tradycyjnych papierosów, jest dozwolone w miejscach publicznych, np. restauracjach czy kawiarniach. E-papierosy nie wydzielają przykrego zapachu, który mógłby przeszkadzać innym i czynić ich biernymi palaczami. Dla osób palących dodatkowym plusem tego wynalazku jest możliwość zakupu różnych smaków liquidów, czyli płynów do wytwarzania pary wodnej.
Poza smakiem tradycyjnego papierosa mamy też do wyboru wiśnię, wanilię, miętę, czekoladę i znacznie więcej aromatów. To sprawia, że palenie jest jeszcze przyjemniejsze. Poza tym e-palenie jest zdecydowanie tańsze niż tradycyjne papierosy. Zakup liquidówwiązanki pogrzebowe ochota kosztuje zdecydowanie mniej niż kolejne paczki papierosów. Jednakże elektroniczne papierosy to też idealna opcja dla osób chcących rzucić palenie. Pomocne mogą być w tym specjalne płyny pozbawione nikotyny.
Jak więc widać, e-palenie posiada wiele zalet i nie powinna dziwić ogromna popularność elektronicznych papierosów w dzisiejszych czasach.Autor artykułu:

Elektroniczne papierosy
Przewiń do góry