Recesja dziąseł – na czym polega?

Jeżeli zauważasz jakiś dziwny proces następujący w Twojej jamie ustnej polegający na cofaniu się dziąseł, nie bagatelizuj tego – nie jest to przypadek, a faktycznie coś takiego występujefarbowanie dzianin i jest bardzo szeroko rozpowszechnione. Proces tego rodzaju określa się mianem recesji. To sytuacja, kiedy dochodzi z racji najczęściej starszego wieku, ale też niedbania o higienę uzębienia, do obniżenia się dziąseł i w ten sposób odkrywane zostają ich korzenie. W następstwie tego następuje recesja dziąseł i może to być niezahamowany proces atakujący tak dzieci, jak również dorosłych oraz młodzież i seniorów, bez wyjątku. Czy da się z tym cokolwiek zrobić?
Recesja zębów opiera się na tym, że dziąsło jest odsuwane w dół i korzeń zostaje całkowicie odsłonięty, zatem towarzyszy temu między innymi symptom w postaci nadwrażliwości. To chyba pierwszy oraz główny sygnał ostrzegawczy wskazujący na to, że coś jest z naszym uzębieniem nie tak. Ponadto nie zapominajmy o tym, że to może być efekt rozlicznych bodźców chemicznych, na przykład potraktowanie delikatnych zębów silnymi w swym składzie preparatami, które mogą powodować tak gwałtowną reakcję.

Najczęściej są to specyfiki służące do wybielania odcienia zębów. Nadwrażliwość towarzysząca temu stanowi to jednakże zaledwie jeden z objawów często występujących. Kolejne to odczuwane gwałtowne bóle nagle po wypiciuregeneracja filtrów DPF czy zjedzeniu albo czegoś o wysokich, albo o niskich temperaturach. Przeważnie, gdy mowa o najmłodszych pacjentach z recesją dziąseł, problem atakuje przede wszystkim żeby sieczne. W przypadku osób dorosłych z kolei mowa o problemie dotyczącym zębów przedtrzonowych oraz kłów.
Autor artykułu:

Recesja dziąseł – na czym polega?
Przewiń do góry