Refleksoterapia

Pojęcie refleksologii od dawien dawna jest znane, ale dziś wydaje się, że tenbutla z tlenem charakterystyczny zabieg z zakresu alternatywnych metod leczenia, wraca do łask i wychodzi z przysłowiowego lamusa, do którego niegdyś go wrzucono. Refleksologią określa się wyszukiwanie specyficznych miejsc i konkretnych punktów na dłoniach, ale też i stopach, po to, żeby za ich pośrednictwem wpłynąć na poprawę jakości pracy oraz sposobu funkcjonowania poszczególnych narządów wewnętrznych. Czy rzeczywiście to działa?
Badania naukowe, analizy medyczne oraz informacje podane przez samych leczących się w ten sposób wskazują jednoznacznie, że refleksologia to nie jest pic na wodę. Faktycznie odpowiednio przeprowadzana na pacjencie może skutkować poczuciem olbrzymiej ulgi nawet przy ciężkich objawach poważnych dolegliwości chorobowych. Co więcej, wiąże się ona z normowaniem równowagi nadwyrężonemu organizmowi. Czy jest to efektywne i jednocześnie bezpieczne? Może zacznijmy od tego, czym w ogóle jest refleksologia. To terapia zonowa, która uznawana jest za niestandardowe leczenie.

Uciskanie punktów w stosowny do tego sposób, trzymając się odpowiedniego toku masowania, wpływa na przepływanie krwi oraz zwiększanie energii w ciele masowanego. Niektórzy sąobrazy olejne zdania, że refleksologię uznaje się za specyficzną formę samouzdrawiania. W refleksologii ciało leczonego jest dzielone na specyficzne zony, to jest konkretne strefy. Wszelkie miejsca znajdujące się na stopach, połączone są z określonymi narządami wewnętrznymi.
Autor artykułu: białe koronki

Refleksoterapia
Przewiń do góry