Testy alergiczne

Z roku na rok roślinie liczba osób u których stwierdza się alergie. W związku z tym, konieczne jest wykonanie testów, które pozwolą na wręcz błyskawiczne ustalenie, czy konkretny alergen wywołuje u nas reakcję uczuleniową, czy też nie jesteśmylicówki bez szlifowania na dane alergeny uczuleni. Jak zatem wyglądają wspomniane testy alergiczne? Zobacz dalej.
Wykonanie testów skórnych na alergie to najpowszechniejsza dziś metoda określania stanu alergika. Wystarczy podejrzenie, że możemy cierpieć z powodu jakiegoś alergenu i od razu warto poprosić specjalistę o skierowanie na testy. Analizy są bardzo wiarygodne, ale i bezbolesne. To bardzo komfortowy sposób na to, żeby uzyskać wiarygodne wiadomości na temat swego stanu alergicznego. Jeżeli wynik wyjdzie dodatni, mamy jasną informację, że wychodzi reakcja alergiczna na skutek zetknięcia się z danym alergenem. Do najbardziej rozpowszechnionych testów skórnych zalicza się między innymi testy naskórkowe oraz testy punktowe. Mowa o tak zwanych testach płatkowych.

Są one wykonywane bardzo sprawnie i dość szybko, ale pomiędzy naskórkowymi płatkowymi oraz punktowymi występuje zasadnicza różnica w kwestii czasu uzyskiwania wyniku. Punktowe testy są robione po to, żeby określić atopowe zapalenie skóry ale też reakcji alergicznych związanych z lekarstwami. Dzięki temu można sprawdzić jaka jest nasza reakcja na konkretne preparaty. Testy tego typu polegają na działaniu przeciwciał IgE. Często dzięki temu można wykryć roztocza kurzu domowego oraz sierść zwierząt. Test robi się na fragmencie zupełnie zdrowej skóry i z reguły jest to na przedramieniu. Nanoszona jest przez laboranta odpowiednia kropla specyfiku roztworowego zawierającego alergen i w tym miejscu robione są nakłucia. Jeżeli na kropli pojawi się pęcherz, jest to znak, że doszło do reakcji alergicznej i można mówić o uczuleniu na dany alergen.
Autor artykułu: http://www.ra-no.pl

Testy alergiczne
Przewiń do góry